Spotkania

Wystawa poprojektowa – Kobieta Dojrzała (22.02 – 26.03)

Dla wszystkich zainteresowanych - udział bezpłatny, bez limitu miejsc


Data:
26 marca, 2021
Kategoria:
Wystawy

Dla kogo?

Praca, dom, związek, rozwój, zdrowie, aktywność fizyczna, rozrywka – wspaniale jest móc się realizować na wielu polach jednocześnie, tylko… dla wielu z nas doba okazuje się być zbyt krótka. A gdy znalezienie czasu na wszystko co dla nas ważne okazuje się niemożliwe, zwykle rezygnujemy z tego, co dotyczy nas samych, zdecydowanie rzadziej poświęcając potrzeby bliskich na ołtarzu codzienności. Z dnia na dzień zdarza się to coraz częściej, aż zapominamy, jak to jest mieć chwilę dla siebie. A czas biegnie nieubłaganie.

Dwa lata temu cztery odważne kobiety – Grażyna, Beata, Andrea i Marie, postanowiły powiedzieć STOP. Pokazały, że można się zatrzymać i zastanowić: Czy to nie jest dobry moment, by spojrzeć na siebie inaczej? Z troską i dbałością?

Szczegóły

Im jesteśmy starsze, tym trudniej nam zmienić swoje nawyki. Ale nie jest to niemożliwe. W życiu wielu kobiet przychodzi taki moment, kiedy mówią sobie: „Teraz ja, moja kolej. Teraz albo nigdy.” Zwykle dzieje się to, gdy zmniejsza się liczba obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci, nasza sytuacja zawodowa jest ustabilizowana, mamy czas spojrzeć na siebie i swoje życie z pewnego dystansu. Ale jeśli przez ostatnich 20 – 30 lat realizacja potrzeb związanych z własnym zdrowiem, samopoczuciem czy wyglądem nie była priorytetem, często potrzebujemy wskazówek i wsparcia by zmienić swój styl życia.

Takim wsparciem dla kobiet w naszym regionie postanowiło być grono przedsiębiorczyń z Czech i Polski, realizując w 2019 roku Projekt Kobieta Dojrzała, który udowodnił, że bez drastycznej diety czy interwencji chirurgicznej, w sposób naturalny i nieinwazyjny można poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd. Że dbanie o siebie wcale nie jest trudne, ale trzeba zrobić pierwszy krok – krok do zmiany na lepsze.

Dziś, przy okazji Projektu JA – Tu i Teraz, chcemy przypomnieć Wam tamte przeżycia. Tym bardziej, że właściwie Projekt Kobieta Dojrzała był zaczątkiem Fundacji Zielone Pojęcie…

 

Kiedy?

Wystawa poprojektowa Kobieta Dojrzała jest dostępna dla odwiedzających w terminie od 22.02 – 26.03.2021.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Gdzie?

Ośrodek Czasu Wolnego AMOS, Czeski Cieszyn

 

Dołącz do Wesprzyj nas!

Dołącz do nas

Dołącz do nas jako wolontariusz lub partner

Dołącz

Zgłoś pomysł

Zgłoś pomysł na ciekawe wydarzenie
Zgłoś

Zagłosuj

Głosuj na pomysły już zgłoszone

Głosuj

Wesprzyj

Wesprzyj nas finansowo lub rzeczowo.

(by jak najwięcej osób
mogło korzystać z naszej pomocy)

Wesprzyj

Zgłoś Głosuj na pomysł!

Nasi partnerzy

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

Zobacz, co planujemy
w najbliższym czasie

i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Zobacz