O projekcie.
"Wszystko, co irytuje nas w innych może nas zaprowadzić do zrozumienia samego siebie." Carl Gustaw Jung
W teorii pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy jest równa. Realnie ciągle jednak obserwujemy znaczące różnice w traktowaniu obu płci. Z nierównościami mierzą się nie tylko kobiety w rolach pracowników – bez względu na wykształcenie, wykonywany zawód czy stanowisko, ale i kobiety, które są „szefami”, prowadzą własne firmy, zasiadają w zarządach spółek.
Oczywiście nierówności te w ogromnej mierze wynikają z zasad panujących od wieków w kulturze patriarchalnej. Kobieta mentalnie przypisywana była do domu, a praca zawodowa zarezerwowana była dla mężczyzn. I mimo, że od dawna kobiety są obecne na rynku pracy, to echa tych stereotypów nie cichną. Bardzo ważne jest, by walczyć o równouprawnienie na poziomie prawa krajowego, by równość gwarantowały ustawy. Na nic się to jednak nie zda, jeśli my, kobiety, nie zwalczymy stereotypów w swoich głowach. Nikt nie da nam poczucia równości, jeśli same czujemy się gorsze i mniej wartościowe, nawet jeśli czasem przyjmujemy maski twardych menadżerek. Dojrzałość i odpowiedzialność za kształt własnego życia to jedyny sposób na zyskanie możliwości samorealizacji w pracy.
Cykl „Ja – skuteczna w budowaniu satysfakcji z pracy” obejmujący wykłady, warsztaty, konsultacje i spotkania w ramach grupy wsparcia, realizowany w ramach projektu „Siła bezsilnych – system wzajemnego wsparcia w ramach kręgu kobiet” pozwoli Ci zyskać poczucie sprawczości, pracować nad dojrzałością i odpowiedzialnością za kreowanie własnego życia, szczególnie życia zawodowego.
Konstruując cykl, który jest poświęcony budowaniu satysfakcji z pracy i z relacji zawodowych, opracowałyśmy go w taki sposób, by wspomagał Cię w:
- lepszym rozumieniu własnych potrzeb związanych z samorealizacją w życiu zawodowym
- lepszym radzeniu sobie z respektowaniem własnych i cudzych granic, wzmocnieniu dobrze pojmowanej asertywności i skutecznej komunikacji
- umiejętności mobilizacji i podejmowania działań zmierzających do świadomego budowania własnej ścieżki kariery
- realizacji tego planu z pomocą specjalistów i doradców, w ramach warsztatów i konsultacji indywidualnych
- budowaniu adekwatnego poczucia własnej wartości, siły i sprawczości oraz dojrzałości i odpowiedzialności za własne życie i wybory, za budowanie relacji zawodowych
- uzyskaniu niezbędnego wsparcia i poczucia przynależności do grupy, dzięki uczestnictwu w Kręgach Kobiet
Budowanie w sobie gotowości na zmiany to proces. Musisz dać sobie czas, by pozbyć się stosowanych dotąd mechanizmów, by wzmocnić swoje poczucie własnej wartości, odpowiedzialności i sprawczości. Jednak ten czas to inwestycja. Inwestycja w Ciebie, w Twoje życie zawodowe i satysfakcję z relacji zawodowych.