Wykłady

Empatia w komunikacji – jak zadbać o własne granice, nie naruszając granic innych osób.

Dla wszystkich zainteresowanych


Data:
29 czerwca, 2020
Kategoria:
Rozwój osobisty

Dla kogo?

Dla każdego, kto doświadcza konfliktów i nieporozumień w relacjach, chce zrozumieć jaki wpływ na ich powstawanie ma nasz sposób komunikacji, brak asertywności i nieumiejętność zrozumienia różnic pomiędzy perspektywą własną, a perspektywą drugiej osoby.

Masz czasem wrażenie, że mówisz w zupełnie innym języku niż Twój rozmówca? Że żadne z Was nie potrafi zrozumieć motywów i stanowiska drugiej strony? Tak rodzi się napięcie i frustracja w relacjach, często doprowadzająca do ich rozpadu. Umiejętność empatycznej komunikacji jest jednym z elementów, które pomagają zrozumieć się wzajemnie i zbudować porozumienie, będące początkiem konstruktywnych działań czy partnerstwa w związku. Przyjdź, posłuchaj i zastanów się, czy warto wziąć udział w kolejnych, warsztatowych spotkaniach poświęconych komunikacji.

Szczegóły

„Empatia to pełne szacunku rozumienie cudzych doświadczeń.”

Marshall B. Rosenberg

Czym jest empatia? Jak tworzyć empatyczne relacje, być uważnym na potrzeby innych i własne? Jak wyćwiczyć „mięsień” empatii, by ułatwiał nam życie i skuteczną komunikację w relacjach w których funkcjonujemy? O tym i o tłumaczeniu z „języka szakalego na żyrafi” dowiesz się podczas spotkania, które jest wprowadzeniem do głębszej pracy i rozwoju w kierunku rozpoznawania własnych i cudzych potrzeb i emocji.

Dwugodzinny wykład pozwoli Ci poczuć, czy jest w Tobie potrzeba i gotowość do pracy nad własną komunikacją z otoczeniem, pozwalającą budować lepsze, głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z bliskimi, z przyjaciółmi, współpracownikami. Komunikacja oparta na empatii wiąże się z umiejętnością szanowania granic – własnych i cudzych, zwaną często asertywnością. Wykład będzie wstępem do cyklu dłuższych warsztatów, które planujemy rozpocząć na przełomie lata i jesieni tego roku.

Prowadząca:

MONIKA NATURSKA

Trenerka komunikacji opartej na empatii, zanurzona w filozofii porozumienia bez przemocy (NVC). W swoim warsztacie używa IFS – systemu wewnętrznej rodziny. Fascynatka i propagatorka kręgów naprawczych i konstruktywnej komunikacji.

Szczegóły:

Restauracja WINOWAJCY, ul. Srebrna 3, 43-400 CIESZYN

29 czerwca 2020, godz. 17:00 – 19:00

30 zł – cena obejmuje uczestnictwo w wykładzie i mały poczęstunek 🙂

Uczestnictwo gwarantuje wpis na listę i wpłata należności w wysokości 30 zł na konto Fundacji Edukacyjno-Rozwojowej Zielone-Pojęcie:
57 8113 0007 2001 0051 0916 0001
z tytułem przelewu: warsztat „Empatia w komunikacji” czerwiec 2020

Jeśli nie możesz dokonać zgłoszenia i płatności elektronicznej, a chcesz wziąć udział w wykładzie, skontaktuj się z nami pod numerem 502 310 990 (Renia Weber) lub napisz na adres: renia@zielone-pojecie.com

Z uwagi na konieczność zachowania wymaganych standardów bezpieczeństwa w wykładzie może wziąć udział maksymalnie 20 osób.

 

Dołącz do Wesprzyj nas!

Dołącz do nas

Dołącz do nas jako wolontariusz lub partner

Dołącz

Zgłoś pomysł

Zgłoś pomysł na ciekawe wydarzenie
Zgłoś

Zagłosuj

Głosuj na pomysły już zgłoszone

Głosuj

Wesprzyj

Wesprzyj nas finansowo lub rzeczowo.

(by jak najwięcej osób
mogło korzystać z naszej pomocy)

Wesprzyj

Zgłoś Głosuj na pomysł!

Nasi partnerzy

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

Zobacz, co planujemy
w najbliższym czasie

i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Zobacz