Spotkania

SPOTKANIE ODWOŁANE: „Máme odvahu na svobodu?” – rozmowa ze specjalistką (język czeski)

Dla wszystkich zainteresowanych - udział bezpłatny, bez limitu miejsc, transmisja online.


Data:
4 marca, 2021
Kategoria:
Rozwój osobisty

Dla kogo?

W mojej pracy rozmawiam z ludźmi i ich słucham. Zadaję im wtedy pytanie „kim jesteś?“. Moi rozmówcy po długim milczeniu odpowiadają „ja to ja“ i uzupełniają swoją wypowiedź o swoje imię. To z pozoru proste pytanie sprawia sporo trudności. Dopóki sama nie odkryłam kim jestem i czego w swoim życiu chcę, wielokrotnie obok pojawiał się ktoś, kto znał odpowiedź na to pytanie i pozornie lepiej wiedział, co jest dla mnie najlepsze. A jeśli dodamy, że jest to osoba, która stanowi dla nas pewien autorytet, to może okazać się sporą część swojego życia poświęcamy na realizowanie cudzych scenariuszy.

Mamy odwagę by, uwolnić swoje myślenie i zagłębić się w coś niepewnego, a przez to interesującego? A może lepiej jest żyć w nieświadomości i mieć uzasadnienie do rozpaczania i narzekania? Wybór należy do każdego z nas. Każdy z nas, może być wolny.

Kateřina Dudková

Szczegóły

Podobno 90% wszystkich planów zakończy się tym, że nie doczekają się realizacji. Chętnie marzymy, planujemy i na tym się kończy. Jest to ogromna strata dla nas samych, bo nikt nie sprawi, że będziemy szczęśliwi, jeśli sami o to nie zadbamy. Przecież to my mamy największe kompetencje, aby sprawić że będziemy szczęśliwi. Tu chodzi o naszą odpowiedzialność za samych siebie.

Zastanówmy się co oznacza dla nas słowo odpowiedzialność? Od ludzi z którymi rozmawiam często słyszę, że odpowiedzialność rozumieją jako odpowiedzialność za kogoś. Więc pytam, dlaczego nie myślimy o odpowiedzialności w odniesieniu do siebie? Dlaczego na pierwszym miejscu stawiamy odpowiedzialność za kogoś, a siebie stawiamy na drugim miejscu? Przyszedł czas wziąć odpowiedzialność. Odpowiedzieć sobie, czy jestem w swoim życiu ofiarą, czy twórcą? Wiadomo – nic nie jest czarno-białe, ale tu chodzi o uświadomienie sobie w ilu procentach w swoim życiu jestem twórcą, a w ilu ofiarą.

Dołącz do naszej rozmowy z Katką (online – udział jest bezpłatny), posłuchaj, zadaj pytania jeśli masz taką potrzebę. To niewielki wysiłek, za to ogromna możliwość rozwoju.

 

Kateřina Dudková o sobie

Ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu, wykładach, coachingu i biznesie oraz współpraca przy różnych projektach z firmami takimi jak Česká pojišťovna, RK Sting, Česká pošta, Hunday Dymos, Gates, Lázně Teplice nad Bečvou, Finclub czy eCENTRE pozwala mi dziś oferować portfolio wysokiej jakości usług edukacyjnych. Jestem przekonana, że uczymy się każdego dnia w życiu. Każdy dzień dostarcza nam nowych bodźców. Czasami przyjemnych, ale czasami trudnych… Od nas zależy, czy pozwolimy sobie wpływać na otaczający nas świat i zmieniać go, czy poprzez ukierunkowaną edukację zmienimy swoje życie na lepsze.

Kontakt z Kateřiną: strona www.

 

Miejsce i termin:

04.03 (czwartek), godz. 19.00

Rozmowa będzie transmitowana online, na fanpage’ach Fundacji Zielone Pojęcie i Fundacji Lokalsi i Stowarzyszenia Człowiek na Granicy.

Polub nasze profile, by nie przegapić transmisji, lub dołącz do wydarzenia na Facebooku – przejdź do wydarzenia na Facebooku.

 

Cena i zgłoszenia:

Wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, nie obowiązuje limit miejsc ani konieczność wcześniejszego zgłoszenia.

Dołącz do nas!

 

Spotkanie jest częścią projektu „Ja – Tu i Teraz”przeczytaj o projekcie.

 

Dołącz do Wesprzyj nas!

Dołącz do nas

Dołącz do nas jako wolontariusz lub partner

Dołącz

Zgłoś pomysł

Zgłoś pomysł na ciekawe wydarzenie
Zgłoś

Zagłosuj

Głosuj na pomysły już zgłoszone

Głosuj

Wesprzyj

Wesprzyj nas finansowo lub rzeczowo.

(by jak najwięcej osób
mogło korzystać z naszej pomocy)

Wesprzyj

Zgłoś Głosuj na pomysł!

Nasi partnerzy

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

Zobacz, co planujemy
w najbliższym czasie

i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Zobacz