Spotkania

My, to ja i ty. Czy do siebie pasujemy? – rozmowa ze specjalistką

Dla wszystkich zainteresowanych - udział bezpłatny, bez limitu miejsc, transmisja online.


Data:
7 marca, 2021
Kategoria:
Rozwój osobisty

Dla kogo?

Wiele osób w pewnym momencie życia patrzy na związek, który trwa nieraz wiele lat i zastanawia się, co nas tak naprawdę łączy? Czy powinniśmy być nadal razem? Szczególnie chyba często te pytania pojawiają się w głowach partnerów, jeśli intymności było tak mało, że każde z nich stworzyło sobie własne, niemal niezależne życie. Nie bez powodu przecież mówi się, że wiele małżeństw pozostaje razem tylko ze względu na dzieci, dom, kredyt…

Co zrobić, by nie dopuścić do takiej sytuacji? A co, jeśli to już się stało? Czy jedyną możliwością, by zaznać szczęścia, jest wtedy rozejście się i znalezienie innego partnera, lub życie w pojedynkę? Kiedy rozwód jest naprawdę konieczny?

„Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie.”

Konstanty Ildefons Gałczyński

Szczegóły

Na początku tworzenia związku z drugą osobą większości z nas nie przychodzi do głowy, by zastanawiać się, co będzie za 15 czy 20 lat. W momencie kryzysu zwykle mamy tendencje do obwiniania drugiej strony, a jedynym wyjściem wydaje się albo poświęcenie własnych potrzeb i trwanie w nieszczęśliwej relacji, albo jej zakończenie. Niestety, jeśli nie mamy świadomości, dlaczego nasz związek się rozpadł, to pewnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kolejnej relacji powielimy dotychczasowe błędy. Dlatego będziemy szukali odpowiedzi na pytania:

  • Jak stworzyć silną i szczęśliwą relację?
  • Jak wybrać partnera/partnerkę, z którą stworzenie takiej relacji jest możliwe?
  • Czym jest wolność w związku i czy jest potrzebna?
  • Jak pracować nad związkiem, w którym zanikła namiętność i intymność?

Dołącz do naszej rozmowy z Grażyną (online – udział jest bezpłatny), posłuchaj, zadaj pytania jeśli masz taką potrzebę. To niewielki wysiłek, za to ogromna możliwość rozwoju.

 

GRAŻYNA SERWAN-POGODA o sobie

Swoją pracę terapeutyczną opieram na psychologii humanistycznej, a w szczególności na koncepcji terapii Gestalt.

Z wykształcenia jestem pedagogiem z ponad trzydziestoletnim letnim stażem. W latach 2000- 2003 w Szkole Trenerów i Psychoterapeutów przy Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie zdobyłam certyfikat psychoterapeuty i trenera. Dodatkowo w latach 2008-2009 ukończyłam terapię rodzin w Polskim Instytucie Eriksonowskim w Katowicach. Od 1998 roku współpracowałam z Fundacją ETOH oraz z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kończąc wiele szkoleń, warsztatów i treningów z zakresu uzależnień. Od 1995 roku jestem edukatorem seksualnym po studiach podyplomowych przy AWF w Warszawie. Szkolenia ważne w mojej pracy terapeutycznej to między innymi: Praca z parą (szkolenia międzynarodowe i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego); Depresja; Pomoc terapeutyczna kobietom i dzieciom – ofiarom nadużyć seksualnych (szkolenia międzynarodowe); Cykl szkoleń dotyczących pracy ze sprawcami przemocy. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt – PTPG, Polskiej Federacji Psychoterapii – PFP i The European Association for Gestalt Therapy – EAGT.

Kontakt z Grażyną: strona www.

 

Miejsce i termin:

07.03 (niedziela), godz. 17.00

Rozmowa będzie transmitowana online, na fanpage’ach Fundacji Zielone Pojęcie i Fundacji Lokalsi i Stowarzyszenia Człowiek na Granicy.

Polub nasze profile, by nie przegapić transmisji, lub dołącz do wydarzenia na Facebooku – przejdź do wydarzenia na Facebooku.

 

Cena i zgłoszenia:

Wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, nie obowiązuje limit miejsc ani konieczność wcześniejszego zgłoszenia.

Dołącz do nas!

 

Spotkanie jest częścią projektu „Ja – Tu i Teraz”przeczytaj o projekcie.

 

Dołącz doWesprzyj nas!

Dołącz do nas

Dołącz do nas jako wolontariusz lub partner

Dołącz

Zgłoś pomysł

Zgłoś pomysł na ciekawe wydarzenie
Zgłoś

Zagłosuj

Głosuj na pomysły już zgłoszone

Głosuj

Wesprzyj

Wesprzyj nas finansowo lub rzeczowo.

(by jak najwięcej osób
mogło korzystać z naszej pomocy)

Wesprzyj

ZgłośGłosuj na pomysł!

Nasi partnerzy

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

Zobacz, co planujemy
w najbliższym czasie

i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Zobacz