2 Studencki Plener Artystyczny WIZJE 2022

Logo 2 Studencki Plener Artystyczny WIZJE 2022

O projekcie.

Miasto nieustannie wybrzmiewa. Permanentnie powtarzające się sekwencje odgłosów życia. Nieustający warkot samochodów, ludzkie dźwięki, gwar. Szum jako monotonia, niezmienność i element stały, ale także jako ekspresja, różnorodność. To fenomen! Pozytywnie, negatywnie, ambiwalentnie. W jaki sposób rozumiesz szum w aspekcie miasta i czym jest lub może dla Ciebie być?

2. Ogólnopolski Studencki Plener Artystyczny WIZJE 2022 w tym roku skupia się na technologii oraz postępie — tematach, które są nieodłączną częścią życia w mieście, ale także sztuki, przenosząc ją w sferę życia społecznego. Dla uczestników to okazja do przedstawienia siebie i swojej twórczości różnorodnej publiczności, zdobycia wiedzy podczas warsztatów ze specjalistami (więcej informacji wkrótce, będzie mega!) oraz do eksperymentu artystycznego. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej atmosfery i warunków sprzyjających rozwojowi, w szerokiej definicji tego słowa.

Organizatorem projektu WIZJE 2022 jest Fundacja Edukacyjno Rozwojowa Zielone Pojęcie.

Dla kogo?

W 2. Studenckim Plenerze Artystycznym WIZJE udział weźmie 10 studentów z Akademii Sztuk Pięknych działających na terenie RP lub studentów Instytutów Sztuk Plastycznych. Mamy ogromną nadzieję, że projekt ponownie wzbudzi Wasze zainteresowanie i w kolejnych latach będziemy mogli rozwijać go na jeszcze wiekszą skalę.

Tu możesz  zapoznać się z Regulaminem Pleneru Artystycznego WIZJE 2022

Co robimy?

Wizje to 6 dni intensywnej pracy w formie pleneru artystycznego (5-10 września 2022), zwieńczonego wspólną ekspozycją poplenerową w Zamku Cieszyn (od 10 września 2022). Mamy nadzieję, że ta wystawa prac uczestników pleneru zachęci szerokie grono odbiorców do podziwiania młodej sztuki oraz inwestowania w twórczość młodych artystów.

26.08 godz.16:00 –  odbędzie się wernisaż wystawy „Zanim nas zobaczycie…”. Wernisaż odbędzie się na Zamku Cieszyn w Sali Wystawowej
26.08-10.09 – odbędzie się Wystawa „Zanim nas zobaczycie…” to wystawa przedplenerowa, mająca na celu przedstawienie uczestników Pleneru WIZJE 2022. Wystawa będzie składała się z prac z prywatnych kolekcji uczestników. Będzie istniała możliwość zakupienia prac za cenę wyznaczoną przez twórcę, do czego serdecznie zachęcamy. Wystawa odbędzie się w Zamku Cieszyn w Sali wystawowej.
05.09-10.09 – Plener artystyczny WIZJE 2022. Będzie można spotkać naszych uczestników dookoła wzgórza zamkowego i zaobserwować ich pracę nad projektami.
10.09 godz. 17:30 – w Bastei na Zamku w Cieszynie będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Szum miasta” (wystawa poplenerowa)
10.09- 30.09 – będzie trwała wystawa „Szum miasta”. Zobaczycie państwo dokonania naszych młodych artystów w zakresie zadanego im przewodniego tematu szumu miasta. Wystawa ma przedstawić aspekty życia w mieście, o których często nie myślimy, a które są bardzo obecne w naszym codziennym życiu. Zapraszamy do Zamku w Cieszynie.

 

Wsparcie

Żeby zrealizować cały projekt potrzebujemy Państwa wsparcia. Będziemy wdzięczne za każdą kwotę która zasili nasze działania dotyczące Studenckiego Pleneru Artystycznego WIZJE 2022, ale także za każdy inny rodzaj pomocy, która pozwoli nam szerzyć ideę projektu i dotrzeć z nią do jak największej liczby osób.

Szukamy więc ludzi, firm, organizacji, którzy tak jak my uważają, że warto wspierać młodych artystów.

Jeśli chcesz udzielić wsparcia finansowego możesz wpłacić darowiznę w dowolnej wysokości bezpośrednio na konto Fundacji 57 8113 0007 2001 0051 0916 0001, z dopiskiem WIZJE 2022 w tytule przelewu.

Jeśli chcesz wesprzeć projekt w jakikolwiek inny sposób skontaktuj się z Kasią:

tel. 519 323 928 lub mail kasia@zielone-pojecie.com

Za całe wsparcie serdecznie dziękujemy!

Udostępnij: