Fundacja Zielone Pojęcie

Myślisz czasem o zmianie w swoim życiu? Może chcesz zacząć realizować pasję, zmienić pracę, styl życia, lepiej funkcjonować w związku, być lepszym rodzicem, przyjacielem, pracownikiem lub pracodawcą, polubić siebie? Pewnie tak… Wszyscy mamy takie pragnienia, ale nie wszyscy je realizujemy. Powód często jest prozaiczny – nie mamy zielonego pojęcia, jak to zrobić, od czego zacząć.

Wsparcie i empatia mają niewiarygodną siłę. Wystarczy niewielka pomoc, czasem tylko wskazówka, by zainicjować zmiany. Organizowanie takiej pomocy i obserwowanie jak jej efekty kiełkują, by realnie podnieść samoocenę, samopoczucie i jakość życia różnych osób, sprawia nam ogromną radość. Dlatego postanowiłyśmy, że czas zająć się tym na poważnie. Tak powstała Fundacja Zielone Pojęcie.

Fundacja działa na rzecz szeroko pojętego rozwoju – osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego, czyli na wszystkich polach naszego życia. Organizujemy szkolenia, warsztaty, spotkania i doradztwo obejmujące wszystkie te sfery.

Kasia Wojciechowska

prezes Fundacji

Mam wrażenie, że w swoim życiu przeszłam długą drogę (a ile jeszcze przede mną!). Nieraz bardzo trudną, choć niewiele osób o tym wiedziało. Wyznawałam zasadę „zaciśnij zęby i… wytrzymaj”. Na szczęście walczyłam o siebie, o poczucie własnej wartości, o pozytywne zmiany. Spotkałam osoby, które mi w tym pomogły. Wiem, jak cenne jest wsparcie przyjaciół, rodziny. Trafiłam na wiele książek, warsztatów, specjalistów, dzięki czemu mogłam skutecznie pracować nad swoim rozwojem. Ale nie wszyscy mają tyle szczęścia, by w odpowiednim momencie otrzymać pomoc i wsparcie. Dlatego teraz, kiedy czasem widzę w czyichś oczach to charakterystyczne zagubienie, niepewność, nieme wołanie o pomoc, mam ochotę powiedzieć: „Hej, chyba wiem, jak się czujesz. Jeśli chcesz, spróbuję Ci pomóc, podzielić się tym, co ja już dostałam. Może i Tobie to pomoże?”

Zielone Pojęcie wymyśliłam po to, byśmy mogli dzielić się wszystkim tym, co w jakikolwiek sposób może pomóc innym zrobić choć mały krok w dobrym kierunku.

Renia Weber

wiceprezes Fundacji

Najbardziej w swojej pracy lubię kontakt i rozmowę z kobietami. Kiedy stoją przed lustrem w mojej pracowni widzę często, jak zmagają się ze swoimi „zmorami”, krytycznie oceniając siebie. Najczęściej z ich ust słyszę: „jestem gruba, niezgrabna, mam za duże piersi, za małe”… A ja widzę piękne, dojrzałe, doświadczone życiem kobiety, które zapomniały o sobie i o tym, że są cudownie kobiece. Przychodzą do mojej pracowni uszyć sukienkę, a stojąc przed lustrem zadają mi pytania: „Co mam ze sobą zrobić? Od czego zacząć, żeby żyć lepiej, być szczęśliwą?” Zawsze miałam wspierającą rodzinę, życzliwe grono dobrych koleżanek i przyjaciółek. To one nauczyły mnie, że w potrzebie nie jestem sama. Teraz kolej na mnie – mam ogromną potrzebę dzielenia się moim doświadczeniem i z wielką chęcią pomogę tym kobietom, które potrzebują wsparcia od innej kobiety.

Zielone Pojęcie to dla mnie łącznik między: „nie wiem i nie potrafię”, a „nie ma problemu, pomożemy” 🙂

Pracownicy i Wolontariusze

FUNDACJA

Zielone Pojęcie

Działania

Nasze formy pomocy.

Zobacz

Partnerzy

Ludzie, na których możemy liczyć.

Zobacz

Finanse

Sprawozdania finansowe.

Zobacz

Nasi partnerzy

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

Zobacz, co planujemy
w najbliższym czasie

i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Zobacz