Nasze działania

Naszym najważniejszym zadaniem jest pomagać w rozwoju, a to pojęcie rozumiemy holistycznie. Nikt nie jest tylko pracownikiem, tylko mamą, tatą, czy tylko obywatelem. Pełnimy w życiu wiele ról, a każda z nich nas w jakiś sposób kształtuje. Jeśli w jakimkolwiek aspekcie życia nie jesteśmy szczęśliwi czy spełnieni, ma to negatywny wpływ na pozostałe sfery. Dlatego organizujemy wydarzenia, które mają pomóc rozwijać się w różnych kierunkach, poszerzać wiedzę, nabierać samoświadomości, budować relacje i poczucie własnej wartości, żyć pełnią życia.

Bo to jest klucz do pozytywnych zmian i prawdziwego szczęścia.

 

Nasza pomoc mieści się w kilku kategoriach:

Rozwój osobisty

Wzmocnienie poczucia własnej wartości, samopoznanie, budowanie relacji, emocje.

Życie zawodowe

Szukanie własnej ścieżki, pozytywne zmiany, podnoszenie kompetencji, kontrola finansów.

Zdrowie i uroda

Budowanie pozytywnych nawyków, zdrowy styl życia, kondycja, dbanie o siebie i bliskich, budowanie wizerunku.

Hobby i pasje

Work-life balance, samorealizacja.

Inspiracje

Spotkania z ciekawymi ludźmi, poznawanie świata, nowe możliwości.

Rozrywka

Kultura, sztuka, czas wolny, relaks i odpoczynek.

Wiemy, że każdy z nas jest inny. Być może potrzebujesz tylko kilku wskazówek i niewielkiej pomocy czy inspiracji, by samodzielnie skierować swoje życie na właściwe tory. Może jednak Twoje problemy są na tyle duże, że potrzebna będzie pomoc specjalisty, dłuższa i bardziej rozbudowana ścieżka rozwoju. Tam, gdzie nie jesteśmy w stanie pomóc poprzez nasze działania, rekomendujemy odpowiednie osoby lub instytucje. Korzystając z tego, co oferujemy w ramach Fundacji Zielone Pojęcie możesz wybierać z kilku form wsparcia.

Doradztwo

Czujesz, że chcesz coś zmienić, ale nie wiesz właściwie co się z Tobą dzieje? Nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć, gdzie się udać? Umów się z nami na kawę lub herbatę. Razem na pewno obmyślimy jakiś plan, podpowiemy, gdzie udać się po profesjonalną pomoc – nasza baza kontaktów jest bardzo obszerna.

Wykłady

Różnorodna tematyka i najlepsi specjaliści na wyciągnięcie ręki. Wspaniała okazja by zacząć zgłębiać obszar, który Cię interesuje. Śledź ofertę naszych wykładów i zapisuj się na te, które budzą Twoją ciekawość. Zwykle są one wstępem do warsztatów, więc to doskonała okazja by ocenić, czy tego właśnie szukasz.

Warsztaty

Najlepszy sposób na pogłębienie wiedzy, podniesienie kompetencji, nabycie nowych umiejętności. Tu teoria łączy się z praktyką. Poczujesz, przećwiczysz, by później zastosować w swoim życiu. To ogromy krok w kierunku pozytywnej zmiany. Bez względu na to, czy jest to warsztat psychoterapeutyczny, czy związany z realizacją pasji.

Spotkania

Relacje to według specjalistów jeden z najważniejszych dla naszego zdrowia i szczęścia obszarów. W naszej Fundacji pomagamy je budować organizując spotkania z ciekawymi osobami, seanse filmowe, rozmowy o literaturze, kulturze, o ważnych życiowych kwestiach. Znajdziesz tu ludzi, z którymi poczujesz się dobrze.

Wyjazdy

Wyjazdowe warsztaty, wycieczki w ciekawe miejsca czy wspólne wypady na łono natury – możliwości jest wiele, a my zamierzamy je wykorzystać. Oderwanie się od codzienności pozwala spojrzeć na problemy z innej perspektywy, nawiązać przyjaźnie, pobyć wśród ludzi w pozytywnej atmosferze.

Biblioteka/filmoteka

Bywa, że motorem pozytywnej zmiany jest odpowiednia lektura czy film. W swoich zasobach, które wciąż rosną, mamy wiele takich pozycji i wiemy, kiedy i komu je polecać. Ten element naszej działalności wymaga jeszcze organizacji, ale już możesz liczyć na podpowiedź, po co warto sięgnąć.

Dołącz do Wesprzyj nas!

Dołącz do nas

Dołącz do nas jako wolontariusz lub partner

Dołącz

Zgłoś pomysł

Zgłoś pomysł na ciekawe wydarzenie
Zgłoś

Zagłosuj

Głosuj na pomysły już zgłoszone

Głosuj

Wesprzyj

Wesprzyj nas finansowo lub rzeczowo.

(by jak najwięcej osób
mogło korzystać z naszej pomocy)

Wesprzyj

Zgłoś Głosuj na pomysł!

Najnowsze artykuły

Nasi partnerzy

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

Zobacz, co planujemy
w najbliższym czasie

i zapisz się na interesujące Cię wydarzenie.

Zobacz