Pierwszy projekt – projekt Ja – Tu i Teraz, jaki Fundacja Zielone Pojęcie, Fundacja Lokalsi i Stowarzyszenie Człowiek na Granicy zrealizowały wspólnie, zakończył się początkiem marca. Czy udało się nam zrealizować postawiony cel? To pytanie do Was, uczestników projektu, czytelników Tramwaju i słuchaczy naszych rozmów ze specjalistkami. Chciałyśmy zasiać ziarenko ciekawości, chęci przyjrzenia się sobie i swojemu życiu, zadania sobie pytania – czy tak właśnie chcę żyć? A jeśli nie, to co chcę zmienić? Jak mogę zacząć?

Zdajemy sobie sprawę, że to ziarenko to dopiero początek, ale wiemy, że kto raz wkroczył na drogę samorozwoju, ten nie chce już z niej zejść. Dlatego też nie zamierzamy poprzestać na tym jednym projekcie. Chcemy dać Wam teraz możliwość uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, wykładach, warsztatach, by można było kontynuować pracę nad sobą, odkrywanie własnego potencjału i dążenie do większej radości życia na co dzień. Chcemy nasze propozycje jak najlepiej dostosować do Waszych potrzeb. Jeśli więc coś w Was mocniej zarezonowało, czujecie potrzebę pogłębienia któregoś z poruszonych w projekcie tematów albo widzicie inne, warte eksplorowania – napiszcie do nas koniecznie! Na stronie www.zielone-pojecie.com w zakładce „włącz się” jest możliwość skorzystania z opcji „zgłoś pomysł”. Może jest coś, co możecie zrealizować wspólnie z nami, a może po prostu chcecie zasygnalizować swoją potrzebę – każdy powód jest dobry. Możecie też oczywiście kontaktować się z nami w każdy inny sposób, ciekawe pomysły są u nas mile widziane!

Nie znikamy jednak teraz z horyzontu. Cały czas możecie korzystać z treści, które powstały w ramach projektu. Na stronie www.tramwajcieszynski.pl w zakładce TRAMWAJEM DO ZMIAN znajdziecie wszystkie artykuły, jakie ukazały się w specjalnym wydaniu towarzyszącym projektowi. Na kanale YouTube Fundacji Zielone Pojęcie natomiast możecie odsłuchać rozmowy z naszymi specjalistkami.

Chcemy Wam powiedzieć jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz. Ten projekt nie zostałby zrealizowany, gdyby nie wsparcie i praca wielu bardzo zaangażowanych osób. Chcemy im w tym miejscu złożyć najserdeczniejsze podziękowania. Mamy też nadzieję, że kolejne nasze projekty będą budziły równie mocne zainteresowanie i zaangażowanie, bo relacje jakie się tworzą podczas wspólnej pracy i efekt synergii zwiększający wielokrotnie możliwość realizacji wartościowych działań są bezcenne.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania

Specjalistkom, które wsparły nas merytorycznie: Marzenie Jankowskiej, Małgorzacie Werner, Annie Wąsik, Katarzynie Zych i wszystkim pozostałym osobom, które zamieściły swoje artykuły w specjalnym wydaniu TRAMWAJEM DO ZMIAN.
Zespołowi The Fathers i wokalistom: Justynie, Kindze i Robertowi, za realizację fenomenalnego koncertu w Tramwaj Cafe.
Artystkom, które przez realizację wystaw wzbogaciły projekt o aspekt kulturalny i emocjonalny: Darze Kuźmic, Karinie Czernek, Dorocie Koperskiej i Jagodzie Krzywickiej.
Robertowi Weber, który opracował i wykonał całą koncepcję wizualną projektu.
Agnieszce Frankowskiej-Gryza, która w pracowni OYCA wyczarowała biżuterię wzorując się na logotypie projektu.
Kubie Weber, który zadbał o materiał zdjęciowy i filmowy.
Partnerom, którzy pomogli nam w realizacji przedsięwzięcia: COK Dom Narodowy, Ośrodek Czasu Wolnego AMOS.
Pani Burmistrz Gabrieli Staszkiewicz za objęcie projektu swoim patronatem.
Patronom medialnym – Tramwajowi Cieszyńskiemu i Gazecie Codziennej.
Tym, którzy wsparli nas finansowo:
Sponsorom – Pilch, Sonea, Mini Sikora Bielsko-Biała, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, Iwona Juzof, Przedszkole „Jaś i Małgosia”, JABBA design, Uniformshop, Instytut pięknych brwi, Kompleks Dąbrówka, Małgorzata Biesok, Kwiaciarnia Mariusz
Darczyńcom – Beacie Lorek, Bożenie Klimosz, Iwonie i Kazimierzowi Pawliczek.
Wszystkim, którzy wsparli projekt w ramach zorganizowanej ZRZUTKI.
Specjalne podziękowania za stałe wsparcie techniczne i organizacyjne składamy naszym niezastąpionym kolegom: Stefanowi Mańce i Wojtkowi Krawczykowi – bez ich pomocy nasze treści mogłyby do Was nie dotrzeć…

Organizatorki projektu z ramienia Fundacji Zielone Pojęcie, Fundacji Lokalsi i Stowarzyszenia Człowiek Na Granicy: Ula Markowska, Kasia Wojciechowska, Renia Weber, Dagmara Mielke i Petra Slovacek.

P.S. Do zobaczenia i usłyszenia niedługo!

Udostępnij: