Plener oficjalnie rozpoczęty! Trudno się nie uśmiechać, gdy widzimy tą niesamowitą energię i zaangażowanie – trzeba powiedzieć, że uczestnicy są naprawdę wyjątkowi 🙂 Czas poznać tych, którzy tworzą 1. Studencki Plener Artystyczny WIZJE.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że nam zaufali – staramy się zrobić co w naszej mocy, żeby ten czas był dla Was wartościowy. Szczególnie mocno dziękujemy Marcie Oleksy, Wiktorii Kruk, Emilii Skwarskiej i Emilii Dżoń, dzięki którym to wydarzenie zyskało wyjątkową, piękną oprawę graficzną.

 

Adam Škňouřil

Urodził się w 1996 roku i pochodzi z Zaolzia. Obecnie jest studentem trzeciego roku Grafiki na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Lubi tworzyć i wyrażać się twórczo na różne sposoby. W dzieciństwie robił pierwsze rysunki, po czym na nowo odkrył to zajęcie w szkole średniej – tym razem z głębszym dla niego sensem i większą wytrwałością, która do teraz go napędza. Inspirowały go rzeczy długo towarzyszące mu w życiu – taniec towarzyski i ludowy, śpiew chóralny, ruch, natura, muzyka wraz z grą na perkusji. Prócz wyżej wymienionych kształtują go podróże bliskie i dalekie – czy to samotne, czy w towarzystwie osób bliskich, byle z otwartą głową i oczami.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autora: „Byk”, „Pandemia”, „Z szampanem”, „Pejzaż”,  „Bystrzyca”.

f5b877677495f5b3.jpeg

 

Daria Kowalczyk

Urodziła się 1 listopada 1993 roku w Sosnowcu. W 2016 roku obroniła dyplom licencjacki na kierunku Architektura Wnętrz w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Od 2019 roku jest studentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. W latach 2019-2021 była przewodniczącą koła naukowego litografii KURANT. Swoją pracę artystyczną skupia na połączeniu architektury z naturalnymi śladami. Z zamiłowania do litografii, algrafii oraz szkła artystycznego poszukuje spójności między dziełami matki natury a twórczością człowieka. Osiągnięcia artystyczne – wystawy:

  • „Intymność” – Skoczów 2019
  • „Mapy myśli” wystawa + konkurs 2019/2020
  • „TO MY. POLSKA… That’s us. Poland!’20 – Centro Cultural Architectura of Universidad Autonoma de Neuvo Leon, Monterrey Mexico 2020
  • „Tkanki istnienia” wystawa + konkurs (zakwalifikowana short list) Uniwersytet Śląski w Katowicach, Komitet Organizacyjny 8th International Conference on Information Technology in Biomedicine, Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Zabrzu, 2020
  • „ART OTTAWA MINI PRINT ONLINE” Ottawa, Kanada, 2020
  • „XIX Salon Wielkopolski – Czarnków, Polska 2020
  • indywidualna wystawa „Człowiek. Myśl. Dzieło. Daria Kowalczyk Kacper Kościółek” – Skoczów, 2021
  • „Łączę – Cieszyn” – Cieszyn, 2021

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Retrospekcja”, „Otchłań”, „Quadro”, „Bauhausunda”, „Mendelsunda”.

kbbddf2903c71c45.jpeg

 

Dominika Szymonek

Studiuje grafikę na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Jest miłą i nieśmiałą osobą, która łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Kocha rośliny i kwiaty co widać na jej pracach, które ukazują fragmenty z jej domowej roślinnej kolekcji. Jest otwarta na nowe i ciekawe doświadczenia. Lubi podróżować oraz uprawiać sporty ekstremalne.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Domowe Tropiki I”, „Domowe Tropiki II”,  „Domowe Tropiki III”.

hdefba0ba6855454.jpeg

 

Karolina Hyski

Obecnie jest studentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Śląskim. Jest również absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Umiejętnie łączy zagadnienia artystyczne, ekonomiczne, społeczne oraz architektoniczne. Jej zainteresowania naukowe związane są z przestrzenią miejską oraz możliwościami, jakie ona daje. Zajmuje się szeroko rozumianymi dziedzinami manualnymi takimi jak rysunek, malarstwo czy rzeźba. Zajmuje się również szyciem na własne potrzeby ubrań na miarę. Rekreacyjnie gra na akordeonie, a szczególnie lubi klezmerskie melodie. W malarstwie ostatnio szczególnie skupia się na akwareli i historycznych grafikach japońskich. Interesuje się malowaniem kredkami, za pomocą których nadal ćwiczy fotorealizm. Okazjonalnie zajmuje się lalkarstwem, tworząc specjalne lalki modułowe z ruchomymi stawami oraz szyciem dla nich dopasowanych strojów, czy nawet butów. Doświadczenia praktyczne w tym zakresie zdobywała m.in. pracując w Teatrze Dzieci Zagłębia w pracowni plastycznej, gdzie szyła opracowane samodzielnie maskotki głównych postaci ze spektakli.

Największą przyjemność daje jej przeplatanie tych wszystkich rzeczy w swojej twórczości, ponieważ gdyby miała skupić się tylko na jednej, byłoby to dla niej zwyczajnie zbyt monotonne.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Pretensje do myszy”, „Historyczne Shinjuku”, „Japońska rzeka zadumy”, „Widok na Tokio od wody”, „Osada nad Sarusawą”.

v7a6b83b631c8fda.png

 

Dorota Bujak

Dorota Bujak urodzona 1996 roku w Chorzowie. Jest tegoroczną dyplomantką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku grafika. Realizuje swoją twórczość w technice monotypii żelatynowej, grafice cyfrowej i rzeźbie. Podczas pracy w technice monotypii żelatynowej pod wpływem nacisku odbijania, matryca przekształca własną materię w różnorodne pęknięcia i oderwania. Stąd na pozór błędne szczeliny są kluczem do dalszego budowania prac, świadomego wtłaczania przypadku w proces. To w nich postać zostanie osadzona lub na ich podstawie ukształtowana. Na kolejnym etapie pracy, wymagającym zastosowania techniki cyfrowej, na podstawie wcześniej uzyskanych rezultatów przetwarza się i komplikuje formę. Na końcowych, wielkoformatowych wydrukach odbiorca może odnaleźć własny świat. Dorota przyjmuje rolę badacza interpretując m.in. prozę Bruno Schulza i Mitologię Ludów Syberii.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Myśl zapuszczała się tajnie w labirynty”, „Myśl zapuszczała się tajnie w labirynty II”, „Z Cyklu Mitologii Ludów Syberii- Gesty Rytualne”,  „Z Cyklu Mitologii Ludów Syberii- Miej w swej opiece moją Kut i Sur”.

u05e6232d5e1c90a.jpeg

 

Justyna Wolska

Justyna Wolska, ma 26 lat, pochodzi z małej miejscowości w województwie opolskim, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoją pasję do tworzenia rozwijała już od najmłodszych lat. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w Opolu, by pogłębiać swoją wiedzę na temat sztuki. Głównie zajmuje się grafiką cyfrową i malarstwem, ale także uwielbia robić zdjęcia aparatem analogowym.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Coś się zmieniło”, „Tonąc w otchłani wspomnień”, „Głusza”, „Otchłań”.

oa6b02afd56d4258.jpeg

 

Paulina Wojciechowska

Graficzka i ilustratorka, obecnie tegoroczna dyplomantka grafiki warsztatowej katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni grafiki książki. W swoich pracach głównie porusza temat kobiecej duchowości i jej sylwetki, akceptacji siebie i relacji międzyludzkich. Głównymi środkami jej wyrazu jest litografia, grafika książki oraz malarstwo, ale także tekst (pisze opowiadania). Tworzy manualnie, nierzadko kolaborując z technologią. Swoje ilustracje nazywa gilgotkami. Gilgotki, czyli inaczej łaskotki to dziwne i przyjemne, ale czasami też męczące uczucie. Powodują niekontrolowany śmiech lub drżenie ciała. Ilustracje często ukazują ile kuriozalnych sytuacji codziennie nas spotyka, wywołując mimowolny uśmiech, łaskocząc swoim absurdem.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Czartotyska”, „Kucharz w samolocie”, „Kucharz”, „Kucharz 2”,„Urodziny”.

df2c6103717f3bc7.jpeg

 

Weronika Jarzyna

Prywatnie mieszczuch kochający wiejski odpoczynek i górskie spacery. Zawodowo baristka i tegoroczna absolwentka Katowickiej ASP na Wydziale Artystycznym ze specjalnością Grafika Warsztatowa. Do sztuki podchodzi z dużą dozą humoru i zabawy. Jej prace są wytworem spontanicznej działalności, przekrojem chaotycznego świata zmysłowego. Dąży do ukazywania intuicyjnej powierzchni sztuki bez rozgrzebywania jej wnętrzności. Nawołuje do porzucenia hermeneutyki na rzecz erotyki sztuki, by nauczyć się więcej widzieć, słyszeć i odczuwać.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Oko w brzuchu 1″, „Oko w brzuchu 2″, „Oko w brzuchu 3″, „Oko w brzuchu 4″, „Oko w brzuchu 5″.

pd3e2834aa4e673d.jpeg

 

Emilia Dżoń

Jest studentką III roku grafiki na ASP we Wrocławiu. Uwielbia dziwne, trashowe projektowanie, zdecydowanie nie lubi tego korporacyjnego. Inspiracje czerpie z graffiti, mało znanych polskich komiksiarzy, socrealizmu oraz starych opakowań. Zajmuje się projektowaniem, ilustrowaniem, sitodrukiem, introligatorstwem, animacją oraz rysunkiem. Wolny czas lubi spędzać w gronie inspirujących, (ale też obowiązkowo zabawnych!) osób, przy fajnej muzyce i azjatyckim kinie. Chyba powoli oswaja się z myślą, że identyfikuje się bardziej jako rzemieślnik, niźli artysta i uważam, że to nic złego! Chwyta się co jakiś czas nowych zajawek, przez pewien czas robiła tatuaże metodą handpoke, obecnie jest zafascynowana introligatorstwem miniaturowym, a od paru miesięcy pracuje nad ręcznie haftowanym dywanem. Można mnie spotkać we Wrocławiu, Krakowie, Sanoku albo w Cieszynie na czas trwania pleneru. Wpadnij przybić piątkę!

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Women”, „Fever II”, „Fever b&w”,  „Fever”.

kf26243049c295c4.jpeg

 

Emilia Skwarska

Emilia aktualnie studiuj grafikę na wrocławskim ASP. Tworzy grafiki i ilustracje, często maluje na lekko pożółkłych papierach ze starych książek. Najbardziej inspirujące dla niej są tematy związane z przyrodą, szczególnie z naszymi rodzimymi ptakami. Lubi też tematy bardziej tajemnicze, różne subtelności i zamglenia. W wolnych chwilach chodzi do lasów i zaszywa się w puszczach, obserwuje zwierzęta, a czasem uwiecznia je również na fotografiach.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Kosy”, „Gniazdo”, „Puszczyk”,  „Duchy”, „Czaple białe”, „Ćma”.

da7a60d594db4b62.jpeg

 

Wiktoria Kruk

Największą przyjemność sprawia jej szukanie nowych narzędzi wypowiedzi. Działa intermedialnie,

intuicyjnie i z reguły szybko. Organizuje pozarządowe wydarzenia artystyczne, mając na celu zgromadzenie miłośników sztuki niższej. Punktem jej działań jest poznanie, research i eksperyment. Obiekty robi po to, by robić następne tylko z nowymi wnioskami.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Flecks I”, „Flecks II”, „Niedobór krwinek czerwonych”.

sb4cc3becb0fd01c.jpeg

 

Marta Oleksy

Bardzo lubi drukować sitodruki, goździki i antyki. Zbiera stare naczynia i na nich drukuje leśne printy. W wolnym czasie słucha winyli.

Na naszej zrzutce można nabyć następujące prace autorki: „Kawka” , „Kurka z lodami”, „Muchomorek z kwiatkiem”, „Słodka Gotka” , „Smutna fajka”.

w7c90096cf5f5be6.jpeg

Udostępnij: